1.5SMB36CA
MFR.Part #
1.5SMB36CA
JLCPCB Part #
C1850454
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 167.8A@8/20us 1uA 30.8V 34.2V 64.5V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS