1.5SMB27CA
MFR.Part #
1.5SMB27CA
JLCPCB Part #
C1850450
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 222.8A@8/20us 23.1V 28.4V 48.4V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS