15KPA40A-B
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
15KPA40A-B
JLCPCB Part #
C1667562
Package
P600
Description
-55℃~+175℃ 15kW@10/1000us 229.5A@10/1000us 2uA 40V 48.9V 65.8V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS