15KPA260A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
15KPA260A
JLCPCB Part #
C1984463
Description
-55℃~+175℃ 15kW@10/1000us 260V 290.4V 2uA 36.2A 416.7V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS