15KPA240A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
15KPA240A
JLCPCB Part #
C1974301
Description
-55℃~+175℃ 15kW@10/1000us 240V 293.5V 2uA 384.6V 39.3A@10/1000us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS