1.5KE400A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
1.5KE400A
JLCPCB Part #
C223922
Package
DO-201
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 2.8A 342V 420V 548V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS