1.5KE350A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
1.5KE350A
JLCPCB Part #
C223919
Package
DO-201
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 3.2A 300V 368V 482V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS