1.5KE300A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
1.5KE300A
JLCPCB Part #
C223916
Package
DO-201
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 256V 3.7A 315V 414V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS