1.5KE20CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
1.5KE20CA
JLCPCB Part #
C1973301
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 17.1V 1uA 21V 27.7V 54.9A Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS