1.5KE160A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
1.5KE160A
JLCPCB Part #
C1973538
Package
DO-201
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 136V 168V 1uA 219V 6.9A IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS