1.5KE130A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
1.5KE130A
JLCPCB Part #
C1976301
Package
DO-201
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 111V 124V 179V 1uA 8.5A IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS