0440.500WRA
MFR.Part #
0440.500WRA
JLCPCB Part #
C468887
Package
1206
Description
-55℃~+150℃ 0.02442 0.835mm 1.6mm 3.2mm 500mA 50A 63V Surface Mount Fuse 1206 Disposable fuses ROHS