0235.500MXP
MFR.Part #
0235.500MXP
JLCPCB Part #
C315859
Package
D5.2xL20mm
Description
-55℃~+125℃ 0.06915 20mm 250V 35A@250VAC、10kA@125VAC 5.2mm 500mA Glass Tube Fuse D5.2xL20mm Disposable fuses ROHS