SMDJ180A
Extended
Manufacturer
Liown
MFR.Part #
SMDJ180A
JLCPCB Part #
C2990223
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 10.3A 180V 201V 292V 2uA 3kW IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS