SMCJ85CA
Extended
Manufacturer
Liown
MFR.Part #
SMCJ85CA
JLCPCB Part #
C2990153
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 11A 137V 1uA 85V 94.4V Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS