SMCJ8.5CA
Extended
Manufacturer
Liown
MFR.Part #
SMCJ8.5CA
JLCPCB Part #
C2990128
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 104.2A 14.4V 20uA 8.5V 9.44V Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS