SMCJ70CA
Extended
Manufacturer
Liown
MFR.Part #
SMCJ70CA
JLCPCB Part #
C2990150
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 113V 13.3A 1uA 70V 77.8V Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS