SMCJ250A
Extended
Manufacturer
Liown
MFR.Part #
SMCJ250A
JLCPCB Part #
C2990167
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 1uA 250V 279V 3.7A 405V IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS