SMCJ190A
Extended
Manufacturer
Liown
MFR.Part #
SMCJ190A
JLCPCB Part #
C2990118
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 190V 1uA 211V 308V 4.8A IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS