SMCJ160CA
Extended
Manufacturer
Liown
MFR.Part #
SMCJ160CA
JLCPCB Part #
C2990160
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 160V 178V 1uA 259V 5.8A Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS