SMCJ160A
Extended
Manufacturer
Liown
MFR.Part #
SMCJ160A
JLCPCB Part #
C2990115
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 160V 178V 1uA 259V 5.8A IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS