SMCJ150CA
Extended
Manufacturer
Liown
MFR.Part #
SMCJ150CA
JLCPCB Part #
C2990159
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 150V 167V 1uA 243V 6.2A Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS