SMBJ250CA
Extended
Manufacturer
Liown
MFR.Part #
SMBJ250CA
JLCPCB Part #
C2989959
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1.5A 1uA 250V 279V 405V 600W Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS