SMBJ180A
Extended
Manufacturer
Liown
MFR.Part #
SMBJ180A
JLCPCB Part #
C2989919
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 180V 1uA 2.1A 201V 292V 600W IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS