SMBJ170CA
Extended
Manufacturer
Liown
MFR.Part #
SMBJ170CA
JLCPCB Part #
C2989952
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 170V 189V 1uA 2.2A 275V 600W Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS