SMAJ150A
Extended
Manufacturer
Liown
MFR.Part #
SMAJ150A
JLCPCB Part #
C2989728
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 1.6A 150V 167V 1uA 243V 400W IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS