VE-4R7M1ETR-0305
Extended
Manufacturer
Lelon
MFR.Part #
VE-4R7M1ETR-0305
JLCPCB Part #
C249551
Package
SMD,D3xL5.3mm
Description
-40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 25V 3mm 4.7uF 5.3mm ±20% SMD,D3xL5.3mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS