VEJ470M0JTR-0505
MFR.Part #
VEJ470M0JTR-0505
JLCPCB Part #
C249653
Package
SMD,D5xL5.3mm
Description
-45℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 47uF 5.3mm 5mm 6.3V ±20% SMD,D5xL5.3mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS