VEJ470M0JTR-0405
MFR.Part #
VEJ470M0JTR-0405
JLCPCB Part #
C249652
Package
SMD,D4xL5.3mm
Description
-45℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 47uF 4mm 5.3mm 6.3V ±20% SMD,D4xL5.3mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS