VEJ102M1VTR-1616
MFR.Part #
VEJ102M1VTR-1616
JLCPCB Part #
C249597
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-45℃~+105℃ 1000uF 16.5mm 16mm 2000hrs@105℃ 35V ±20% SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS