VEJ101M1CTR-0607
MFR.Part #
VEJ101M1CTR-0607
JLCPCB Part #
C249584
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-45℃~+105℃ 100uF 16V 2000hrs@105℃ 6.3mm 7.7mm ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS