OCV560M1ATR-0606
MFR.Part #
OCV560M1ATR-0606
JLCPCB Part #
C250037
Package
SMD,D6.3xL5.9mm
Description
-55℃~+105℃ 10V 2.25A@100kHz 2000hrs@105℃ 5.9mm 56uF 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.9mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS