SMCJ36CA
Extended
Manufacturer
Leiditech
MFR.Part #
SMCJ36CA
JLCPCB Part #
C384920
Package
SMC(DO-214AB)
Description
1.5kW@10/1000us 1uA 25.8A 36V 40V 58.1V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS