SMCJ28CA
Extended
Manufacturer
Leiditech
MFR.Part #
SMCJ28CA
JLCPCB Part #
C2939737
Package
SMC(DO-214AB)
Description
1.5kW@10/1000us 1uA 28V 31.1V 33.1A 45.4V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS