SMCJ15CA
Extended
Manufacturer
Leiditech
MFR.Part #
SMCJ15CA
JLCPCB Part #
C521617
Package
SMC(DO-214AB)
Description
1.5kW@10/1000us 15V 16.7V 1uA 24.4V 61.5A Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS