BZT52C15S
Extended
Manufacturer
Leiditech
MFR.Part #
BZT52C15S
JLCPCB Part #
C2913773
Package
SOD-323
Description
1 Independent 14.25V~15.75V 15V 200mW 28.5Ω 40nA@11V SOD-323 Zener Diodes ROHS