BZT52C15
Extended
Manufacturer
Leiditech
MFR.Part #
BZT52C15
JLCPCB Part #
C2913768
Package
SOD-123
Description
1 Independent 14.25V~15.75V 15V 28.5Ω 40nA@11V 500mW SOD-123 Zener Diodes ROHS