BZT52C12
Extended
Manufacturer
Leiditech
MFR.Part #
BZT52C12
JLCPCB Part #
C2913767
Package
SOD-123
Description
1 Independent 11.4V~12.6V 12V 23.7Ω 500mW 80nA@8V SOD-123 Zener Diodes ROHS