LGS4084HB5-4.35
Extended
Manufacturer
Legend-Si
MFR.Part #
LGS4084HB5-4.35
JLCPCB Part #
C20618071
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃ 1 150uA 4.35V 4V~6V 500mA Charging IC Lithium Battery Support Support SOT-23-5 Battery Management ROHS