LM3S2939-IQC50
Extended
Manufacturer
LUMINARY MICRO
MFR.Part #
LM3S2939-IQC50
JLCPCB Part #
C7216584
Package
LQFP-100(14x14)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 2.25V~2.75V 256KB 32 Bit 50MHz 57 64KB ARM Cortex-M3 Built-in FLASH LQFP-100(14x14) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS