LGSOT12CLT1G
Extended
Manufacturer
LRC
MFR.Part #
LGSOT12CLT1G
JLCPCB Part #
C136176
Package
SOT-23
Description
-40℃~+125℃ 12A@8/20us 12V 13.3V 1uA 2 28V 300W@8/20us 90pF Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5 TVS SOT-23 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS