LR8103B-T25
MFR.Part #
LR8103B-T25
JLCPCB Part #
C5260326
Package
SOT-23-5L
Description
-10℃~+85℃@(Ta) 1 2.5V 300mA 55dB@(1kHz) 6.5V 800nA Fixed Positive Short Circuit Protection、Enable control SOT-23-5L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS