LR8103A-T25
MFR.Part #
LR8103A-T25
JLCPCB Part #
C5205202
Package
SOT-23-3L
Description
-10℃~+85℃@(Ta) 1 2.5V 300mA 320mV@(100mA) 6.5V 75dB@(100Hz) 800nA Fixed Positive Short Circuit Protection SOT-23-3L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS