LR2010B-T36
Extended
Manufacturer
LR
MFR.Part #
LR2010B-T36
JLCPCB Part #
C459776
Package
SOT-23
Description
-40℃~+85℃ 1 1.8uA 100mA 24V 3.6V 60mV@(10mA) Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS