LP3993-36B3F
Extended
Manufacturer
LOWPOWER
MFR.Part #
LP3993-36B3F
JLCPCB Part #
C517202
Package
SOT-23
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 200mA 24V 3.6V 5uA Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS