LSF55R140GT
Extended
Manufacturer
LONTEN
MFR.Part #
LSF55R140GT
JLCPCB Part #
C483461
Package
TO-262-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.73nF 140mΩ@10V 205W 23A 4.1pF 4.5V 40nC@10V 550V TO-262-3 MOSFETs ROHS