LM2576TV-015G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
LM2576TV-015G
JLCPCB Part #
C70360
Package
TO-220-5
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 15V 3A 52kHz 5mA 7V~40V Buck Buck Built-in Fixed No TO-220-5 DC-DC Converters ROHS