LKP1201DF-03
Extended
Manufacturer
LKWIC
MFR.Part #
LKP1201DF-03
JLCPCB Part #
C20626226
Package
DFN-8(3x3)
Description
1 1.2V~2.9V 120mV@(600mA) 5.5V 600mA Adjustable Enable Positive DFN-8(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS