CR0603FA27R0G
MFR.Part #
CR0603FA27R0G
JLCPCB Part #
C100925
Description
-55℃~+125℃ 100mW 27Ω 50V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS