CR0402FF1R00G
MFR.Part #
CR0402FF1R00G
JLCPCB Part #
C100289
Description
-250ppm/℃~+500ppm/℃ -55℃~+125℃ 1Ω 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS